AKRİLİK

AKRİLİK NEDİR?

 

Doğal mineraller ve akriliğin üstün bileşimi ile üretilen %100 akrilik esaslı, konut ve ticari mekan uygulamaları için pratik ve dayanıklı yüzey malzemesidir.

Çok sayıda renk ve doku seçenekleri, masif ve ipeksi görünümü, yarattığı sıcak ve yumuşak dokunma hissi, derz kullanılmayan gözeneksiz yekpare yapısı, ısıyla şekillenerek yarattığı tasarım esnekliği ile ; Estetik, işlevsel, hijyenik, dayanıklı, onarılabilir ve uygulama alanları sadece hayaliniz ile sınırlıdır.

SAĞLIKLIDIR

Kimyasal olarak atıl, toksit olmayan, hipoalerjenik bir malzemedir. Oda sıcaklığında gaz emisyonu yapmaz. Alev geciktirici özelliğinin yanı sıra, oluşacak duman optik olarak hafif özellikte olup toksit halojenli gazlar içermez. Anti bakteriyeldir. İçerdiği ham maddeler sağlık alanında da kullanılmaktadır.

HİJYENİKTİR

Gözeneksiz ve yekparedir. Derz kullanılmadan birleştirilir. Dönüşlü süpürgelik detayları, belli olmayan ek yerleri ile bakteri ve küf oluşumunu önleyerek eşsiz bir hijyen sunar.

KOLAY TEMİZLENİR

Lekeler, sıvılar, yağlar ve benzerleri sızamaz. Sadece yüzeyde kalırlar. Islak bir bez kullanılarak, sabunlu su, krem deterjanlar, ya da amonyak bazlı temizleyiciler ile silinmesi ve kuru bir bezle kurulanması temizlik için yeterli olacaktır.

DEKORATİF, ESTETİK VE YARATICILIĞA AÇIKTIR

Zengin renk ve doku seçenekleri ile ahşap, metal, cam, seramik gibi malzemelerle uyumludur. Kolay işlenmesi, üstün yapışma özelliği, ek yerlerinin belli olmayışı, ısıyla şekillenebilme özelliği, o’na, neredeyse sınırsız tasarım seçeneği sunar.

 

KULLANIŞLIDIR

İpeksi bir yüzeye sahiptir, dokunma isteği uyandırır, eğlencelidir. Özel bir malzemedir. Isı, darbe ve kimyasallara karşı direnci yüksektir.  Kullanım kolaylığı sağlar.

YARI SAYDAMDIR

Işık geçirgenliği olan, yarı saydam bir malzemedir. Bu durum açık renklerde kendini daha çok belli eder. Geçirgenlik özelliği, aydınlatma uygulamaları ve tasarımların üç boyutluluğunu vurgulamada tercih sebebidir.

 EK YERLERİ BELLİ OLMAZ

Ek yerleri belli olmayacak şekilde birleştirilip sınırsız yüzeyler elde edilir. Dönüşlü süpürgelikler, kalınlaştırılmış kenar detayları da, ek yeri belli olmaksızın yekpare üretilirler. Uzun bankolar atölyelerde parça parça üretilerek montaj alanında belli olmayan ek yerleri ile birleştirilirler.

ONARILABİLİRDİR

Derinlemesine aynı olan, homojen bir malzemedir. Doğası gereği onarılabilir ve uzun ömürlüdür. Teknolojik uygunluk gösterir. yüzeyler, aşındırıcı olmayan ovma süngerleri ile ilk günkü görüntüsüne kolayca dönebilir. Hatalı kullanım ve kaza sonucu oluşabilecek hasarlar da çoğu zaman onarılabilir.